Podještědí

 

Pár kroků od Sloních kamenů (Jitrava) se nachází zajímavé místo s ženskou energií.  Je to seskupení dvacetidvou stromů, které umožňuje velmi štíhlému člověku vejít do jeho centra a pocítit zvláštnost tohoto živého útvaru. viz foto níže - bohužel všech dvacetdva stromů nešlo uchopit to hledáčku fotoaparátu. Pro mohutnost kamenného útvaru si lidé nepovšimnou tiše rostoucího života. Tento krásný symbol jednoty a sjednocování jsem objevila v  jisté tiché chvíli sebesama.

Cesta do Podještědí byla, což jsem zjistila v průběhu cesty, uskutečněna jen kvůli mě. Byla jsem v silném niterném rozpoložení, ztrácela půdu pod nohama a tak mě přátele ze Zencentra z Liberce vytáhli na pár dní do podještědského kraje. Putovali jsem čtyři dny lesy, až jsme došli do již výše zmiňovaného zvláštního místa ke Sloním kamenům. Bylo to moje první vícedenní putování. Cítila jsem velké sepjetí skupiny. Tehdy jsem dokonce vzala i Ashleynkou. Musím říct, že narozdíl od Voděradských bučin zvládla spaní perfektně. Ba co, Ashleynka se stala součástí skupiny tak, že jsme kolikrát ani nevnímali, že tam s námi je.   

A co se týče počasí, měli jsme vše. Na samém začátku nám pršelo, později se vyčasilo a sluníčko nás pak provázelo až do konce.

 

Byl to červen 2013

 

Fotogalerie: Podještědí

/album/fotogalerie-podjestedi/p7054490-jpg2/ /album/fotogalerie-podjestedi/p7064496-jpg/ /album/fotogalerie-podjestedi/p7064513-jpg/ /album/fotogalerie-podjestedi/p7054486-jpg/